Kā mums spēj palīdzēt homeopātija?


Esam raduši sepsi uzskatīt par uzvarētu, jo mūsu rīcībā ir antibiotikas.

Faktiski vārds “antibiotikas” ir pirmais vārds, kurš iešaujas prātā lielai daļai ārstu, ja kādā patoloģijā ir iesaistītas sīkbūtnes.

ANTIBIOTIKAS – to pamatiedarbība – patoloģijas attīstības vietā iznīcināt sīkbūtnes (parasti visas) vai, vismaz, ierobežot to vairošanos. (Ar vārdu “antibiotikas” ir domāti antibakteriāli līdzekļi, t.sk. sulfamīdi utml.). ANTIOBIOTIKAS – pret dzīvību vērsts līdzeklis.

Organisms pēc izveseļošanās ir vismaz tikpat uzņēmīgs pret sīkbūtņu klātbūtni, kā bija pirms slimošanas.  

HOMEOPĀTIJA – darbība – organisma aizsargspēju mobilizācija. Lieto potencētus preparātus. Zāļu ietekmē sīkbūtņu īpašības netiek mainītas. Organisms pēc izveseļošanās ir parasti ir iemācījies labāk sadzīvot ar sīkbūtnēm, nekā pirms slimošanas.

Mīnusi, lietojot antibiotikas.

Antibiotikas, vēršoties pret infekcijas avotu, postoši iedarbojas arī uz t.s. labajām sīkbūtnēm.

Pēc ārstēšanas kursa antibiotikas var nonākt cilvēku uzturā (piens, gaļa).

Tās lietojot ilgstoši, rodas iespēja veidoties rezistentiem mikroorganismu celmiem. Antibiotikas ir samērā dārgs ārstēšanas veids, pie tam – tās lielākoties tiek ražotas ārpus Latvijas.

Mīnusi, lietojot potencētos preparātus.

Lai tos lietotu sekmīgi, ir ļoti vēlams izglītoties to lietošanā, jo lielākoties, šie preparāti jālieto, vadoties pēc atšķirīgiem kritērijiem.

Homeopātijas spējas palīdzēt organisma cīņā pret sīkbūtņu uzbrukumiem ir izmantotas jau simtiem gadu. Tātad – daudz ilgāk kā līdzīgam mērķim izmantojam antibiotikas.

Lai arī no medicīniskā viedokļa palīdzība slimam organismam ir loģiskāks ceļš, parādoties antibiotikām, šī loģika, vismaz šķietami, daudziem, aizmirsās. Radās vēlme atbrīvot organismu no “slikto” sīkbūtņu klātbūtnes.

Iespējams, to sekmēja arī tādu priekšstatu veidošanu, kuri vairoja mūsu pārliecību par dažādu organismu kopā dzīvošanu skatīt kā konkurences cīņu, kurā “uzvar stiprākais”. Lai arī šķiet, ka mēs visi skaidri saprotam, ka vienīgais “stiprākais” uz planētas šobrīd ir cilvēks, un tā uzvaras pār “vājākajiem” mēs tomēr saucam par dabas iznīcināšanu.

Šajā īsajā uzrunā es gribu akcentēt nedaudz savādāku priekšstatu par dažādu būtņu kopā atrašanos telpā un laikā. Par sadzīvošanu, jeb sinerģiju.

 

Jo tieši sadzīvošanu ar sīkbūtnēm mēs varam mācīties no visām epidēmijām. Lai kāda slimība plosītos – parasti lielākā daļa cilvēku (arī dzīvnieku) vai nu nesaslimst, vai pārslimo viegli. Šķiet, ka homeopātija palīdz uzņēmīgākajiem organismiem kļūt mazāk uzņēmīgiem (stiprina to imūnspējas).


HOMEOPĀTIJA UN INFEKCIJAS

Homeopātijas lietošana epidēmiju laikā zināma jau no senlaikiem. Tīfa epidēmijas laikā Leipcigā 1812-13.gados, kad no tradicionāli ārstētiem mira ap 20% no saslimušajiem, no Hānemana ārstētiem 180 slimniekiem nomira tikai 2, jeb ~ 1%.

Jau vēlākās holeras epidēmijās, daudzās Eiropas valstīs no simtiem tūkstošu saslimušajiem mira ap 60-70%. Homeopātiski ārstētiem bija daudz lielākas izredzes izdzīvot, letalitāte bija zem 10%. Statistika bija tik neapšaubāma, ka Londonas Veselības pārvalde pat sākotnēji atteicās publicēt epidēmijas rezultātu datus (Londonā gan statistika bija attiecīgi 56% un 16%). Dati par holeras epidēmijām daudzās Eiropas valstīs, (arī Krievijā) bija līdzīgi – homeopātiskai ārstēšanai bija daudz lielāki panākumi, kā tradicionālai tā laika medicīnai.

Līdzīgi bija arī vienā no pasaules postošākajām epidēmijām – Spāņu gripa, kurā dzīvību zaudēja vairāki desmiti miljoni cilvēku. Viena no mistiskākām sērgām, jo nekad agrāk (arī vēlāk ne) gripa nebija bijusi tik nāvējoša. Mira ap 30-40% no saslimušajiem, kurus ārstēja ar parastiem līdzekļiem. Un tikai aptuveni 1-1.5% no tiem, kurus ārstēja homeopātiski. Lielākoties tika lietots GELSEMIUM.

Lai arī acīmredzami homeopātiskai ārstēšanai bija izcili panākumi, kāda iemesla dēļ tie palika, vismaz šķietami, nemanāmi. Homeopāti turpināja savu dzīvi, tradicionālā medicīna viņus ignorēja, ik pa brīdim gan raidot kādu dzēlīgu piezīmi homeopātijas virzienā.

 

HOMEOPĀTISKI PREPARĀTI ANTIBIOTIKU VIETĀ

 

Svarīgi: kā jebkuras slimības gadījumā, vispirms izskatiet iespēju pilnībā novērtēt pacienta stāvokli. Daudzu t.s.inficētu procesu gadījumos ir iespējams iztikt vispār BEZ medikamentu lietošanas, tajā skaitā arī bez homeopātijas. Īpaši gadījumos, ja saslimis zirgs, kuram kopējais  veselības stāvoklis ir labs. Veiciet pasākumus un pamainiet zirga turēšanas apstākļus, lai atvieglotu tā atveseļošanos.

Lokālos procesos (brūces, nobrāzumi) tīrība – vienkārši skartās vietās skalo ar tīru ūdeni, miers – gan dzīvniekam, gan, dažkārt, arī īpašs miers skartajam apvidum. Apsējus lietojiet vien tad, ja saimniekam ir iespējas tos mainīt

Vispārējās infekcijās – miers, atbrīvojiet zirgu no darba un stresa. Ja nepieciešams – izolējiet to no pārējiem zirgiem. (11.)

 

Klīniski gadījumi

 

SILICA 30C

 

 

GUNPOWDER 6C

 

 

 

 

I

HOMEOPĀTISKI PREPARĀTI VIETĒJIEM SEPTISKIEM PROCESIEM

 

ARNICADaudziem jau zināms līdzeklis. Teicami pasargā no postoperatīviem sarežģījumiem. Šādā nolūkā to lieto operācijas laikā, 2-5 reizes, atkarībā no operācijas ilguma.

NB Pat izcilu antiseptisku līdzekļu perioperatīva lietošana neaizvieto aseptiku operācijas laikā.

CALENDULALīdzīgi kā ARNICA, ļoti labi noder profilaktiski. Izcili veicina brūču (arī inficētu un ļoti sāpīgu brūču) dzīšanu, pie tam – mazina lieku rētaudu veidošanos. Nelietot Calendulu, ja brūcē ir iespējams svešķermenis – brūce var aizvērties vēl svešķermenim esot brūcē.
HEPAR SULFPirmās izvēles preparāts sāpīgu abscesu gadījumā. Zemas potences (6c, 12c) sekmē demarkācijas veidošanos un strutu izdalīšanos, augstas potences (200c, 1M) sekmē abscesa resorbciju.
SILICAMazsāpīgi abscesi. Septiskas fistulas. Lieliski izstumj svešķermeņus no brūcēm. Efekts iestājas lēni, bet ir ārkārtīgi dziļš – dažkārt negaidīti atveras veci, šķietami jau izzuduši abscesi.
PYROGENPutrīdiem procesiem. Jebkura septiska procesa ārstēšanai, ja bojātie audi jau sadalās un tiem ir puvušas gaļas smaka. Stipras sāpes, dedzināšana, vispārēja sepse, smags veselības stāvoklis.
GUNPOWDERNetīrām, saārdītām brūcēm. “Šaujampulveris karavīru ievainojumiem”. Izcils ne vien vecu, sastrutojušu brūču ārstēšanai, bet arī izcils profilaktisks līdzeklis ļoti kontaminētām brūcēm. (4., 11.)

 

 

II

HOMEOPĀTISKI PREPARĀTI VISPĀRĒJIEM SEPTISKIEM PROCESIEM

 

ACONITE
  • derīgs pašā infekcijas sākumā. Bet toties – cik efektīvs. Šķiet, ka 200c ir vispiemērotākā potence, bet praktiski novērojumi liecina, ka savlaicīga Aconite 30c deva lielākoties arī ir efektīva. Ja zirgs jau saslimis, nodrošiniet tam mieru, atbrīvojiet no darba un stresa.
  • Biežākās indikācijas: Zirgu gripa, Rinopneimonija (EHV), ZVA, Kumeļu ienāši

 

BELLADONNAAkūts augsts drudzis. Zirgs karsts, sasvīdis, tahikardija, tahipneja.

Biežākās indikācijas: Zirgu gripa, Rinopneimonija (EHV), ZVA, nespecifiskas akūtas respiratoras infekcijas, Kumeļu ienāši

BRYONIASubakūts drudzis. Zirgam liels diskomforts, tas nevēlas spert nevienu soli. (Bryonia – miera karaliene!) Biežākās indikācijas: pleiropneimonija, peritonīts, borelioze.
FERRUM PHOSSubakūts drudzis. Varētu teikt – parasts drudzis. Indikācija: gandrīz jebkurš drudzis, īpaši tāds, kurš neatbilst nevienam no iepriekšminētiem medikamentiem.